Specialist/Coordonator logistica - companie multinationala

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Specialist/Coordonator logistica - companie multinationala active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.11.2017

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate
    • Minim 3 ani experienta in domeniul logistica Cunoasterea limbii engleze – mediu-avansat
    • MS Office – Nivel mediu
    • SAP – Nivel mediu (constituie un avantaj)
    • Orientare catre rezultat
    • Foarte bune abilitati de comunicare
    • Entuziasm si initiativa
    • Flexibilitate.

    Responsabilitati

    • Monitorizeaza toate activitatile legate de livrari, cu scopul de a asigura sosirea punctuala, preluarea livrarii, activitatile de expediere, operatiuni administrative si contribuie la desfasurarea eficienta a managementului
    • Sustine strategia departamentului prin furnizarea informatiilor si recomandarilor privind alternativele de tarifare si utilizare
    • Pregateste si propune rapoarte specifice
    • Mentine o buna relatie cu companiile de distributie si transport pentru a preveni eventuale probleme si a indeplini cerintele clientilor
    • Raspunde cererilor altor departamente privind diverse probleme asociate cu activitati legate de logistica
    • Responsabil pentru urmarirea produselor, analizelor de rute si recomandarilor de re-distribuire, daca este necesar, pentru a asigura o transportare si o distributie punctuala si eficienta a produselor companiei
    • Propune cele mai corespunzatoare metode de rezolvare a problemelor in curs de desfasurare, care pot surveni in timpul procesului de livrare al produselor si de asemenea, propune si recomanda posibilitati de organizare si o alocare corespunzatoare a sarcinilor din cadrul departamentului
    • Are grija de procesele de logistica pentru a livra produsele catre clienti intr-un mod punctual si in concordanta cu specificatiile comenzii clientului
    • Responsabil pentru mentinerea si utilizarea modulelor SAP din cadrul ariei sale de activitate (Vanzari&distributie, managementul transporturilor, etc.) si rezolva problemele ce pot interveni in sistem.

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (66)