Inginer / tehnician

Angajator: MEWI
Domeniu:
  • Inginerie
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Calarasi
  • Slobozia
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 22.11.2017

    MEWI, companie cu capital integral german, este unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole.

    Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzare, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet. În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

    Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    - studii tehnice (mecanică, electromecanică, ...) finalizate sau în curs
    - pasiune pentru tehnică
    - cunoştinţe despre lăcătuşerie, mecanică hidraulică, circuite electrice
    - cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)
    - cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj
    - disponibilitate pentru a efectua lucrări de reparaţii atât în hală cât şi pe teren
    - dorinţa de învăţare

    Responsabilitati

    Misiunea postului:

    Efectuează servicii de reparaţii şi punere în funcţiune a utilajelor agricole comercializate de MEWI.

    Principalele responsabilități:

    - efectuează lucrări de reparaţii şi întreţinere a utilajelor agricole
    - efectuează puneri în funcţiune a utilajelor şi instruieşte utilizatorii acestora
    - întocmeşte documentele specifice: comenzi de reparaţii, necesar de piese, rapoarte de reparaţii, procese verbale de recepţie, predare – primire

    Alte informatii

    Oferim:

    - pachet salarial deosebit de atractiv
    - bonusuri de performanţă
    - cursuri de formare profesională
    - mediu plăcut de lucru
    - echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii