Junior First Line Support

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Junior First Line Support active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2017

    Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori: respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

    Cerinte

    Experienţă şi abilităţi:
    • Absolvent al unei facultăţi sau student al unei facultăţi (de preferat tehnică) - constituie un avantaj
    • Cunoştiinţe de 1st line support şi înclinaţii tehnice - constituie un avantaj
    • Abilităţi de comunicare
    • Atenţie la detalii
    • Abordarea cu calm a situaţiilor
    • Ascultare activă
    • Orientare spre client
    • Rezistenţă la stres
    • Abilitate de a lucra fără o atentă supervizare

    Responsabilitati

    Scopul:

    Să gestionezi apelurile telefonice primite de la terţe persoane (clienţi, agenţi, forţa de vânzare) cu privire la gestionarea aplicaţiilor (BNR, Qcore, My Provi, portalul Provident) pe care aceştia au nevoie să le folosească.

    Vei fi responsabil de:

    • Solutionarea de la primul apel telefonic a solicitării primite conform procedurilor şi instrucţiunilor de lucru stabilite de către departamentul IT
    • Vei delega spre rezolvare către departamentele IT sau furnizor cazurile confom specificaţiilor puse la dispoziţie de către departamentul IT
    • Vei răspunde apelurilor telefonice în concordanţă cu cerințele stabilite pentru acest tip de serviciu
    • Te vei asigura că apelurile sunt gestionate conform standardelor de contactare specifice (rapiditate contactare, reveniri, rata de contact etc.) pentru fiecare solicitare.
    • Vei colabora cu diferite persoane, inclusiv salariați din alte departamente, în vederea soluționării solicitărilor
    • Vei comunica politicos și si vei trata cu respect persoanele care fac solicitări
    • Îţi vei îsuşi şi vei respecta procedurile de lucru specifice; vei respecta comportamentele cheie valabile la nivelul departamentului CSC.
    • Vei folosi eficient și corect instrumentele de lucru puse la dispoziţie de companie (ex. aplicaţii informatice).
    • Vei respecta cerinţele privind disciplina în activitatea pe care o vei desfăşura (prezenţa la program, anunţare din timp în caz de întârziere sau absenţă de la serviciu, organizarea spaţiului de lucru, accesul/ieşirea din companie)

    Alte informatii

    Program de lucru full - time:
    - disponibilitate de lucru in ture, 8 h, prin rotatie
    - disponibilitate de lucru in weekend, prin rotatie, 8 h

    Oferim:
    - salariu fix + tichete de masa (format card)
    - training de specialitate
    - flexibilitate
    - mediu tanar si provocator

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (83)