Talent Acquisition Specialist

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.11.2017

    Activam de mai bine de 10 ani in domeniul serviciilor de Business Process Outsourcing, avand 2 sedii in Bucuresti si Valcea.
    Gestionam proiecte in 7 limbi de circulatie internationala pentru companii de top ce activeaza in diferite industrii (pharma, retail, telecomunicatii, banking, IT, auto, etc.)

    Cerinte

    Poti aplica acum daca:

    - Ai studii superioare (Reprezintă avantaj domeniile: Economie/Resurse Umane)
    - Experienţă de minim 2 ani dobândită pe o poziţie similară
    - Cunostinte avansate de limba engleza
    - Capacitatea de a lucra independent şi precis
    - Excelente abilităţi de comunicare verbală/scrisă şi interrelaţionare

    Responsabilitati

    Te vei ocupa de:

    Promovarea serviciilor de inchiriere si recrutare de personal si oferirea de consultanta specializata;
    Managementul întregului proces de recrutare și selecție pentru posturile alocate:
    definire/clarificare competențe, alegerea surselor de recrutare, evaluarea candidaților prin interviuri telefonice și face to face, ofertare;
    Identificarea și atragerea celor mai potriviti candidati conform priorităților si specificului companiei;
    Monitorizarea pieței forței de muncă și găsirea de soluții pentru atragerea candidaților potriviți;
    Acționează ca și consultant în toate situatiileintampinate de clienti in procesele de recrutare pe care le gestioneaza;
    Menține contactul cu departamentul comercial și administrativ în vederea finalizării procesului de recrutare.