Collection Officer

Angajator: MedLife SA
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.11.2017

    MedLife activează pe piața din România din 1996, fiind cel mai mare operator privat de servicii medicale de pe piața locală. Compania acoperă toate zonele de activitate medicală: ambulatoriu, spitale, maternități, laboratoare, farmacii, toate acestea constituind Sistemul Medical MedLife.

    Cei peste 3.000 de angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

    Cerinte

    Studii universitare finalizate, preferabil in management/financiar/comunicare
    Experienta minim 1 an in zona de recuperare creante
    Disponibilitate pentru program fix (9:00-17:30)
    Capacitate de relationare si initiativa, atentie la detalii, perseverenta, capacitate de comunicare eficienta scris si oral
    Orientare catre nevoile clientilor (interni/externi)
    Cunostinte operare PC
    Nivel mediu engleza
    Abilitatea de a prioritiza activitatile
    Orientare catre rezultate
    Spirit de echipa

    Responsabilitati

    Contactarea clientilor din portofoliul alocat care au intarzieri la plata in vederea recuperarii debitelor restante
    Informarea acestora in legatura cu modalitatile de plata, scadentele de plata, valoarea debitelor.
    Transmiterea, prin email sau curier, a documentelor solicitate de clienti
    Actualizarea bazei de date
    Transmiterea de rapoarte regulate cu privire la statusul proiectelor in derulare