Agent ticketing

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.11.2017

    Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

    Creionăm noi soluții pentru clienții noștri, în vederea eficientizării proceselor implicate în domeniul resurselor umane și reducerii costurilor.

    Pentru mai multe joburi ne puteți vizita website-ul www.adecco.ro unde vă puteți înregistra CV-ul în baza de date Adecco sau puteți descărca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, o cunoscuta agentie de turism din Bucuresti, cautam un coleg nou pentru rolul de agent ticketing.

    Esti candidatul ideal, daca:

    * esti pasionat de turism si comunicare
    * ai finalizat cursul Amadeus (functiile de baza + Amadeus Advanced Ticketing)
    * esti o fire dinamica si optimista
    * respecti termenele limita
    * detii abilitati de persuasiune si vanzare

    Responsabilitati

    Preluarea solicitarilor clientilor
    Asistenta pre si post-vanzare
    Promovarea produselor agentiei si ghidarea clientului catre cea mai buna varianta de calatorie
    Urmarirea platilor efectuate de clienti in vederea emiterii documentelor de calatorie
    Mentinerea relatiei cu clientii in vederea finalizarii comenzilor
    Vanzare programe turistice interne si externe, cazari interne si externe, circuite interne si externe, bilete de avion low cost si IATA