Director magazin - Various Brands

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Various brands active.

Vezi toate job-urile Director magazin - Various Brands active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Various brands
Domeniu:
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Drobeta Turnu-Severin
  • Piatra Neamt
  • Actualizat la: 16.11.2017

    In 2007 am intrat pe piata cu primul magazin in Rm Valcea. A urmat in 2008 Galati, apoi 2010 tot Galati intr-o alta locatie. In Decembrie 2011 avand deja primul mall in Rm Valcea, am decis sa ne facem simtita prezenta si aici, fiind primul magazin intr-un centru comercial si inceputul unei povesti. Aprilie 2012 ne-a gasit in Electroputere Parc Craiova, primul mall din acest oras. A urmat Braila Mall in Septembrie 2012 ca apoi in Noiembrie sa deschidem magazinul din Ploiesti Shopping City. In Noiembrie 2013 am deschis in Shopping City Galati, fiind al 5 lea magazin pozitionat intr-un centru comercial. Un an mai tarziu am ajuns in Shopping City Targu Jiu. Mai 2015 a venit cu deschiderea primului magazin din Bucuresti in Mega Mall. 2016 a fost un an plin, a inceput in Mai cu deschiderea magazinului din Severin Shopping Center, urmat de City Park Constanta in Iulie, Septembrie facandu-ne sa ne intoarcem in Bucuresti pentru a deschide o noua locatie in Park Lake Mall si terminand cu Octombrie, primul outlet Various Brands in Fashion House Outlet Militari.
    In acel moment aveam 11 magazine dar expansiunea noastra trebuia sa continue, fiind un brand ambitios care isi doreste sa-si consolideze pozitia pe piata din Romania, fiind singurul brand cu actionariat integral romanesc, din topul marilor jucatori din piata.
    In Aprilie 2017, magazinul cu nr 12 a fost inaugurat cu succes, in centrul comercial Vivo Pitesti si a fost urmat la cateva zile distanta, de magazinul cu nr 13, in centrul comercial Shopping City Piatra Neamt. To be continued .... no 14 ....

    #adidas #Nike #Puma #Converse #New Balance #Reebok

    Cerinte

    - Leadership si management ;
    - Cunostinte operare PC ;
    - Experienta in vanzari ;
    - Abilitatea de a interactiona cu cei din jur ;
    - Capacitate de organizare si prioritizare ;
    - Capacitate mare de munca ;
    - Abilitati in domeniu servicii clienti ;
    - Abilitati de comunicare si organizare ;
    - Abilitatea de a gestiona timpul ;
    - Abilitatea de a recunoaste oportunitati de vanzare ;
    - Abilitatea de a lucra cu banii si casa de marcat ;
    - Disponibil in weekenduri ;
    - Orientare catre client ;

    Responsabilitati

    - Coordoneaza si conduce echipa ;
    - Asigura servirea clientilor magazinului in conformitate cu standardele Various Brands ;
    - Organizeaza activitatea din magazin ;
    - Participa activ la procesul de vanzare ;
    - Este responsabil de operatiunile pe casa de marcat si de incasari, conform procedurilor transmise de catre managementul Various Brands ;
    - Este responsabil de implementarea corespunzatoare a activitatilor si campaniilor planificate de catre departamentul de vanzari si marketing ;
    - Asigura evidenta zilnica a vanzarilor de produse si informarea operativa a conducerii societatii asupra acestora ;
    - Stabileste si asigura stocurile de produse necesare pentru desfasurarea activitatii magazinului ;
    - Asigura primirea, depozitarea in conditii corespunzatoare si eliberarea cu documente legale a produselor ce se comercializeaza prin magazin ;
    - Tine evidenta intrarilor si iesirilor fondului de marfa si raporteaza zilnic volumul vanzarilor ;
    - Raspunde de respectarea prevederilor si reglementarilor interne ;

    Alte informatii

    Noi oferim:
    - Salariu competitiv ;
    - Relații de muncă corespunzatoare legislației din România ;
    - Un mediu de lucru profesionist, training-uri pentru dezvoltare profesionala si personala si, posibilitatea de avansare ;

    Piatra Neamt,