HR Business Partner Retail ( determined period 2 years )

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Yves Rocher active.

Vezi toate job-urile HR Business Partner Retail ( determined period 2 years ) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Yves Rocher
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.11.2017

    Compania Yves Rocher, parte a Grupului Rocher, o intreprindere familiala infiintata în anul 1959 în Franța, este una dintre cele mai cunoscute marci de cosmetica la nivel mondial, fiind prezenta in 90 de țări din intreaga lume si avand peste 40 de milioane de clienti.

    Yves Rocher este marca de cosmetice numarul 1 in Franta. Compania este unica la nivel global prin modul in care promoveaza respectul fata de frumusetea femeilor si fata de natura.

    Botanist-Cultivator-Producator-Distribuitor, acestea sunt atributele exclusive ale marcii Yves Rocher, reusind astfel sa asigure un model unic de business pe piata cosmeticelor.
    Cu un portofoliu de peste 700 de produse de frumusete pe baza de ingrediente active din plante, din categoriile Ingrijirea Tenului si a Corpului, Machiaj, Parfumerie si Igiena, Yves Rocher propune o cosmetica eficienta si accesibila tuturor femeilor.

    Din respect pentru natura si pentru frumusetea femeilor, Yves Rocher se implica activ in importante actiuni ecologice, prin programele internationale Sa Plantam pentru Planeta si Terre de Femmes.

    În România, Marca Yves Rocher este prezentă începând cu anul 1998 si se remarca printr-o crestere constanta a activitatilor sale.

    Cerinte

    • At least 2 years of HR Generalist experience preferably in Retail company,
    • Willingness to travel frequently
    • Retail know-how and previous store management experience will be an asset
    • Very good organization and independence, focused on achieving results
    • Practical knowledge of labour law regulations
    • Very good communication and building relationships skills
    • Trainer experience and/or coaching will be an asset

    Responsabilitati

    • Regular store visits (70% of your time)
    • Recruitment and selection of candidates for store manager and deputy roles as well as beauty advisors in case of new openings
    • Control planning (work schedules), measure and optimize productivity as well as other HR KPIs
    • Identify high potentials, build succession plans, coordinate development activities
    • Ensure annual performance assessment is properly conducted
    • Safeguard labour law and internal procedures are obeyed in our Yves Rocher point of sales
    • Coordinate personnel administration and payroll calculation (link between PoS and external partner)
    • Organize and conduct trainings for store managers (soft skills and labour law)

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (49)