CONSILIER JURIDIC

Angajator: REWE Romania - Penny Market
Domeniu:
  • Juridic
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Voluntari
  • Actualizat la: 13.11.2017

    CANDIDATUL IDEAL:
    · Studii în domeniul juridic finalizate;
    · Experienţă relevantă pe poziţie de consilier juridic sau avocat de minim 5 ani;
    · Excelente cunoştinţe de legislaţie;
    · Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office);
    · Limba Engleza- nivel avansat;
    · Foarte bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;
    · Iniţiativă;
    · Spirit organizatoric;
    · Orientare spre rezultate, cu simt de raspundere capabil sa lucreze eficient;
    · Abilitati de analiza si sinteza;

    DESCRIEREA JOBULUI:

    · Intocmirea documentelor juridice (opinii legale, cereri de chemare in judecata, intampinari, notificări, adrese, împuterniciri etc);
    · Efectuarea formalităţilor prevăzute de lege (depunerea documentelor) privind: înscrierea de menţiuni la Registrul Comerţului (infiintare puncte de lucru, numire administratori, prelungire mandat administrator, reavizari puncte de lucru, prelungire sedii, alte mentiuni); înregistrare marci la OSIM;
    · Redactarea de hotărâri .;
    · Redactarea si revizuire contracte (civil, comercial, etc.);
    · Participarea la termene si asigurarea reprezentarii societatii in instante;
    · Reprezentarea societatii in relatiile cu autoritatile romane;
    · Ofera suport si opinii legale departamentelor societatii, redactare/revizuire regulamente campanii publicitare, concursuri;

    BENEFICII:
    · Asigurare medicala privata;
    · Zile suplimentare pentru concediu de odihna;
    · Transport asigurat;
    · Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadrul companiei.