Web Content Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile NORIEL active.

Vezi toate job-urile Web Content Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: NORIEL
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.11.2017

    Despre Noriel...Planul de strategie al companiei vizeaza dublarea numarului de magazine in urmatorii ani, dar si imbunatatirea si diversificarea propriei game de produse. Ne dorim ca produsele noastre sa educe tinerele generatii si sa aduca noutati si inovatie in piata de jucarii.
    In contextul unei extinderi ambitioase, obiectivul principal al companiei este de a dezvolta in brand propriu de jucarii si fashion, precum si oferirea de servicii de calitate clientilor, astfel incat fiecare vizita in magazine sa fieo experienta unica si pozitiva. Toate acestea sunt posibile cu implicarea si gandirea creativa a angajatilor nostri- inteligenti si joviali ca brandul NORIEL.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    - Abilitati de comunicare, atat scris cat si verbal
    - Abilitati de planificare si organizare a activitatii specifice
    - Capacitate de munca in echipa
    - Experienta in marketing online de mimin 2 ani
    - Minime cunostinte HTML / CSS
    - Cunoasterea aplicatiilor specifice- Illustrator si Photoshop

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    - Asigura calitatea activitatii de content, cu impact direct in traficul organic
    - Realizeaza documentarea de produse noi pe site, respectand standardul specific tehnic
    - Listeaza si verifica noile produse din punct de vedere relevanta continut
    - Actualizeaza periodic categoriile de produse
    - Intocmeste periodic rapoarte referitoare la activitatea desfasurata
    - Propune noi metode care sa imbunatateasca activitatea si rezultatele pe proiectele specifice