Inginer Analiza Calitate Geometrie Caroserie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Analiza Calitate Geometrie Caroserie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - cunostinte inginerie - profil mecanic(AR/TCM);
    - cunostinte tehnice despre componenta si functionarea automobilului;
    - cunoasterea diverselor aplicatii informatice(SIGNE, GDG, CATIA), reprezinta un avantaj;
    - competente lingvistice: franceza - nivel mediu (care sa permita schimbul de informatii cu corespondentii din Renault); limba engleza reprezinta un avantaj;
    - bune cunostinte de operare PC MS Office;
    - capacitate de gestiune a timpului de lucru (planificare si anticipare);
    - atitudine orientata catre client, reactivitate;
    - abilitati de comunicare si relationare;
    - initiativa si autonomie, capacitate de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza procesul si produsele, din punct de vedere geometrie, in perimetrul Caroserie, in viata de serie;
    - Asigura si tine sub control geometria caroseriei asamblate in scopul mentinerii calitatii acesteia;
    - Modifica documentatia si dispozitivele de asamblare geometrie determinata de evolutiileprodus/proces;
    - Optimizeaza planul de supraveghere geometrie;
    - Contribuie la implementarea noilor proiecte.