Responsabil Afacere Uzinaj

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil Afacere Uzinaj active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Mecanica (TCM);
    - Experienta in domeniul realizarii unei afaceri;
    - Cunostinte despre prelucrari prin aschiere, masini-unelte, prindere piesa, isostatism;
    - Cunostinte avansate de: Desen tehnic, AutoCad / CATIA V5, Cotare ISO;
    - Bune cunostinte de operare PC (MS Office);
    - Limba franceza si/sau engleza - nivel mediu;
    - Abilitati de prezentare/ animare si capacitate de lucru in echipa;
    - Creativ, avand capacitatea de a gasi solutii tehnice si de a-si insusi noi cunostinte;
    - Capacitatea de a performa intr-o echipa multi-disciplinara.

    Responsabilitati

    - Asigura supravegherea respectarii tehnologiilor si propune solutii noi
    - Intocmeste caiete de sarcini pentru utilaje, lucrari ce trebuie executate si cereri de oferta.
    - Analizeaza ofertele tehnice si intocmeste grila de selectie.
    - Asigura urmarirea studiilor si realizarea mijloacelor.
    - Valideaza dispozitivele pentru utilajele cuprinse in gama de lucru.
    - Executã receptia utilajelor noi sau modernizate.
    - Coordoneazã implantarea si punerea in functiune a mijloacelor.
    - Participã la mentinerea si la ameliorarea performantelor instalatiilor.
    - Întocmeste fisa tehnica.
    - Întocmeste fisa de reglaj a utilajului.
    - Întocmeste instructiuni de lucru generale si particulare.
    - Întocmeste si urmareste cererile de cumparare pentru mijloacele specifice.
    - Întocmeste impreuna cu administratorul de scule aschietoare regimurile si traseele optime de uzinare pentru gama propusa.
    - Stabileste si gestioneaza punctele de comanda pentru piesele de uzura la dispozitivele noi.
    - Întocmeste planning-uri pentru actiunile pe care le desfasoara.