Specialist software SI Finance

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist software SI Finance active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Cunostinte tehnice avansate : Excel (VBA, Macro, tabele si grafice dinamice), Acess, Bussiness Object Office.
    - Limba franceza - nivel conversational, pentru a putea interactiona cu colegii din Franta;
    - Autonomie, initiativa, capacitate de adpatare la interlocutori multipli si situatii diverse;
    - Orientare catre client si catre rezultate;
    - Disponibilitate la deplasari in Franta (aprox 1 sapt / trimestru).

    Responsabilitati

    - In cadrul Directiei Financiare, functiunea Performance & Control utilizeaza o serie de softuri-uri informatice pentru a urmari si pilota performanta economica (analize de costuri, indicatori de activitate ai industriei auto, etc);

    Responsabilitati :
    - Utilizeaza expertiza informatica pentru a diagnostica, imbunatati software-urile existente sau creaza noi softuri adaptate nevoilor Directiei Financiare;
    - Asigura mentenanta softurilor;
    - Propune variante tehnice in vederea alegerii celui mai potrivit soft pentru o anumita activitate, in functie de nevoia clientului;
    - Cel mai adesea, utilizeaza Excel (VBA, Macro, Tabele Pivot si grafice dinamice), Acess, Business Object, Power Point;
    - Construieste baze de date, extrage date dupa anumite criterii, exporta datele si le prelucreaza, exporta catre Power Point, in vederea prezentarii rezultatelor catre instantele de decizie.