Specialist Software Embedded

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Software Embedded active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Titu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare - Facultatea de Transporturi (Autovehicule Rutiere), Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, Facultatea de Automatica si calculatoare, Facultatea de Inginerie Electrica
    - Cunostinte generale auto si motoare cu ardere interna
    - Constituie un avantaj experienta in validarea si dezvoltarea de software, cunostinte de Matlab / Simulink
    - Competente relationale si de personalitate: creativitate, rigoare, atentie la detalii, capacitate de analiza si de sinteza, disponibilitate, autonomie.

    Responsabilitati

    - Dezvoltarea strategiilor de control motor (embedded software)
    - Integrarea specificatiilor de control moto
    - Definirea functionalitatilor unui soft in functie de alegerea facuta de seful de proiect sistem
    - Verificarea coerentei intre functionalitatile unui soft de control motor
    - Definirea si redactarea planurilor de validare : analizarea specificatiilor de testat, elaborarea scenariilor si a cazurilor de test, scrierea procedurilor de incercare
    - Analiza si raportarea rezultatelor testelor : interpretarea rezultatelor si analiza diferentelor obtinute fata de specificatii, intocmirea raportului de bilant al testelor si incercarilor efectuate
    - Asamblarea calibrarilor finale prin integrarea reglajelor specialistilor de sisteme
    - Reprogramarea calculatoarelor de injectie
    - Dezvoltare de environment Hardware in the Loop pentru testarea softurilor de control motor.