Manager de proiect IT (software CPI)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Manager de proiect IT (software CPI) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Absolvent al unei institutii de invatamant superior cu profil informatic;
    - Experienta in coordonarea tehnica a proiectelor de dezvoltare software (technical leader);
    - Cunoştinţe aprofundate in metode de conducere a proiectelor (Waterfall, Agile);
    - Bune competente de programare aplicatii Web utilizand Java si Javascript. Constituie un avantaj alte competente precum C#, VB.NET, ASP.NET, VBA;
    - Experienta in dezvoltare utilizand baze de date Oracle si MySQL. Constituie un avantaj utilizarea altor BD precum SQL Server sau PostgreSQL;
    - Analitic, organizat, lucru in echipa, buna comunicare;
    - Bune cunostinte Engleza, Franceza

    Responsabilitati

    - Conduce echipa de dezvoltare a proiectului, afecteaza si controleaza activitatile;
    - Este responsabil de definirea, documentarea si realizarea de proiecte de dezvoltare de aplicatii informatice in special in ceea ce priveste partea tehnica a proiectelor; controleaza si urmareste productivitatea echipei, asigura reportingul proiectului;
    - Asigura comunicarea cu managementul ierarhic si functional (Project Manager):
    - Participa la analiza functionala a proceselor de business in vederea obtinerii specificatiilor functionale si tehnice;
    - Dezvolta componente aplicative complexe in vederea obtinerii unor produse care sa respecte specificatiile de realizare;