Specialist Mentenanta Mecanica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Mentenanta Mecanica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice;
    - Cunostine bune in domeniul mecanic, pneumatic si hidraulic;
    - Capacitate de analiza si sinteza, reactivitate, autonomie;
    - Abilitatea de a recunoaste si de a corecta condiiile improprii la un echipament;
    - Abilitati de diagnosticare rapida a echipamentelor defecte.
    - Permis de conducere categoria B;
    - Cunostine limba franceza si/sau engleza.

    Responsabilitati

    - Anima politica de mentenanta relativ la uneltele specifice GMAO (gestiunea mentenatnei asistate de calculator), game de lucru si metode asociate;
    - Asigura rolul de releu pe langa furnizori pentru integrarea acestora in demersul nostru de mentenanta;
    - Anima metodologia de fiabilizare a mentenantei;
    - Defineste si difuzeaza impreun cu specialistii meserie din cadrul echipei, politica de mentenanta a principalelor sectoare ale sistemelor de incercare;
    - Urmareste indicatorii de mentenanta si planul de actiuni cand este cazul;
    - Defineste arborescenta informatica pentru mijloacele noi in GMAO;
    - Defineste Caietele de sarcini tehnice in cadrul perimetrului;
    - Piloteaza punerea la zi a contractelor de mentenanta curativa si preventiva;