Specialist prestatii vehicule - inginer validare termica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist prestatii vehicule - inginer validare termica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Titu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice - AR/TCM;
    - Cunostinte medii de limba franceza si/sau engleza;
    - Permis de conducere categoria B;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Abiliti de comunicare si lucru in transvers.

    Responsabilitati

    - Primeste cererea de testare si intocmeste planul de studiu pentru domeniul de activitate validare termica (motor, zona sub caroserie, habitaclu si sistem franare);
    - Rezerva, receptioneaza si se asigura de conformitatea vehiculului supus masuratorilor;
    - Verifica mijloacele de instrumentare - termocuple, captori, debitmetre, etc;
    - Verifica echiparea si instrumentarea corecta a vehiculului in raport cu planul de studii (pozitii termocuple, debitmetre, sisteme de masura, bransamente, racorduri);
    - Intocmeste, valideaza si comunica nota tehnica referitoare la rezultatul si analiza masuratorilor efectuate;
    - Propune imbunatatiri pentru piesele/ansamblurile testate pentru care rezultatele nu se incadreaza in limitele admisibile ale Caietului de Sarcini;
    - Concepe si supravegheaza realinierea si punerea in conformitate a vehiculelor destinate incercarilor, dupa terminarea masuratorilor.