Specialist Validare Gestiune Energie Electrica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Validare Gestiune Energie Electrica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice finalizate - Inginerie Electrica sau Electronica;
    - Experienta profesionala - minimum 3 ani in domeniul ingineriei electrice sau electronice;
    - Cunostinte bune de operare MS Office, in special Excel;
    - Atentie la detalii, gandire critica, flexibilitate;
    - Buna abilitati de interactiune intr-un mediu multicultural;
    - Bune cunostinte de limba engleza si/sau franceza;
    - Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Misiune: Coordonarea subiectelor de Gestiune a Energiei Electrice (GEE), validarea sistemului de GEE pe vehicul si pe platforme de integrare electronica si interpretarea rezultatelor obtinute. Identifica anomaliile de functionare aparute in faza de dezvoltare a software-ului cu scopul de a imbunatati calitatea si fiabilitatea sistemului testat.

    Activitati principale:
    - Asigura dezvoltarea si functionarea sistemului GEE prin intermediul validarilor software pe vehicul si bancul PIE (platforma de integrare electronica);
    - Livreaza la timp rezultatele si analiza validarilor pentru proiectele alocate;
    - Asigura investigarea tuturor problemelor aparute in procesul de validare (urmarirea specificatiilor softului, a comportamentului variabilelor interne si a parametrilor CAN si LIN) pentru a se asigura de buna functionare sistem / intersistem;
    - Redacteaza rapoarte de validare;
    - Asigura urmarirea corectiilor anomaliilor in functionarea softului;
    - Asigura suportul pentru perimetrele conexe in procesul de validare, analiza si investigare a problemelor aparute si/sau a softului testat;
    - Coordoneaza validarile GEE, pe vehicul, din alte site-uri Renault.