Inginer diagnoza automobil Renault

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Cunostinte solide legate de functionarea autovehicului din punct de vedere electric/electronic si mecanic;
    - Familiarizat cu reteaua service, respectiv cu metodele de diagnostic si serviciile de reparatie post vanzare;
    - Bune cunostinte de limba engleza, cunostinte de limba franceza;
    - Studii superioare absolvite preferabil in: Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, Inginerie Electrica/Electronica, IMST;
    - Autodidact/Self motivated, capacitate de analiza si sinteza, orientat spre rezolvarea problemelor;
    - Capacitate de comunicare cu usurinta intr-un mediu cultural diversificat;
    - Experienta anterioara pe o pozitie similara constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Cautam un coleg entuziast si dinamic care sa se alature echipei noastre de suport pentru platformele tehnice ale grupului Renault din lumea intreaga;
    - Vei colabora cu ceilalti colegi la nivel global, pentru a gasi impreuna solutia tehnica optima pentru problemele legate de diagnostic si documentatie tehnica;
    - Ocazional te putem trimite la training-uri externe (Franta) pentru produsele noi Dacia si Renault.