Logistician Transport Piese

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Logistician Transport Piese active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice sau economice;
    - Bune cunostinte de limba engleza, cunostinte de limba franceza;
    - Cunostinte MS Office (Excel);
    - Cunostintele despre transport si logistica constituie avantaj;
    - Organizat si capabil sa prioritizeze activitatile, analitic, proactiv si orientat catre intelegerea clientului.

    Responsabilitati

    Misiune generala:
    - Exploatarea planului de transport piese si retur ambalaje intre uzina si furnizorii din Europa, Maroc si Turcia.

    Misiuni detaliate:
    - Organizeaza livrarile zilnice de piese si ambalaje returnabile de la/catre furnizori precum si catre uzinele Renault;
    - Gestioneaza operatiunile de incarcare a camioanelor din Europa pentru a fi livrate catre uzinele de producție;
    - Asigura tipul de transport adecvat pentru livrarea la timp (camion, avion, elicopter,etc.);
    - Gestioneaza mai mult de 2500 de camioane pe zi pentru 30 de fabrici in 8 tari diferite;
    - Participa la standardizarea meseriei si la continua ameliorare a proceselor.