Responsabil Performanta Industriala (Diagnostic & Audit)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grup Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Responsabil Performanta Industriala (Diagnostic & Audit) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 15.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice sau economice ;
    - Experienta in mediul industrial (min 3 ani), cu avantaj pentru automotive ;
    - Experienta in management fabricatie (min 3 ani), reprezinta un avantaj ;
    - Competente lingvistice: limba engleza si limba franceza,nivel avansat ;
    - Foarte bune cunostinte de operare Excel si Power Point ;
    - Capacitatea da a asimila informatii noi si de a dobandi competente noi, la nivel de expertiza, in sisteme de productie Lean Manufacturing si 6 Sigma ;
    - Capacitatea de a intelege procese tehnologice diferite (montaj, uzinaj, presaj, sudura, injectie plastica, elecronica etc.), precum si particularitatile meseriei Logistica si Supply Chain ;
    - Capacitatea de a se integra usor in culturi diferite, de a asculta si a comunica usor cu interlocutorii;
    - Rigurozitate, atentie la detalii, capacitate de sinteza, atitudine proactiva, spirit competitiv, orientat catre performanta, cu o buna viziune costuri ;
    - Disponibilitate pentru deplasari in afara Romaniei (peste 70% din timpul de lucru).

    Responsabilitati

    - Realizarea de diagnostice si audituri sistem de productie, Lean Manufacturing si 6 SIGMA (perimetre : Fabricatie, Calitate, Logistica, Mentenanta), pentru toate nivelurile de management si pentru furnizorii Renault / Nissan) ;
    - Propunerea planurilor de actiuni asociate si pilotarea acestora ;
    - Realizarea planului strategic pentru urmatorii 3- 6 ani in uzine/ departamente/ meserii ;
    - Coaching pentru nivelele manageriale din diverse perimetre pentru LEAN, 6 Sigma.