Asistent/Asistenta Educator Montessori - (grupa de varsta 0-3 ani)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Asistent/Asistenta Educator Montessori - (grupa de varsta 0-3 ani) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.11.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul de succes va avea urmatorul profil:

    - 1 – 2 experienta in lucrul cu copii anteprescolari si prescolari
    - Studii pedagogice
    - Limba engleza este un plus
    - Abilitati de comunicare cu copiii si parintii acestora
    - Atentie distributiva, observam ce fac copiii in jurul nostru
    - Prezenta calma care sa incurajeze colaborarea si nu competitia intre copii, sa-i stimuleze pe copii prin blandete, creativitate, incurajare
    - O persoana deschisa sa ceara sfaturi, comunicativa, sa spuna ce are nevoie si sa accepte indrumarea celorlalti
    - Echilibru emotional, sa inteleaga comportamentul copiilor, sa isi adapteze stilul in functie de nevoile copiilor
    - Persoana statornica si nu orientata spre schimbare

    Responsabilitati

    Viitorul asistent/asistenta educator Montessori va avea urmatoarele responsabilitati:

    - Realizarea de activitati educaționale si prescolare cu copiii din categoriile de varsta 0-3 ani;
    - Stimularea copiilor in vederea participarii acestora la propria lor formare si dezvoltare;
    - Individualizarea activitatii cu copiii;
    - Verificarea permanenta a starii spațiului grupei (mobilier, echipamente etc), a materialelor puse la dispozitia copiilor cu prilejul activitatilor instructiv-educative planificate, in vederea prevenirii unor accidente sau evenimente neprevazute;
    - Amenajarea mediului educational in conformitate cu tipul de activitate desfasurata (activitatea in perechi, invatarea prin cooperare etc.), astfel incat sa ofere posibilitati multiple de desfasurare eficienta a activitatilor;
    - Amenajarea ariilor de stimulare/colturi/zone/centre de interes in sala de grupa, in vederea unei invatari stimulative si eficiente;
    - Valorizarea eforturilor tuturor copiilor prin expunerea lucrarilor realizate, prin amenajarea coltului tematic al grupei atunci cand se trece la o noua tema, prin marcarea diferitelor evenimente (trecerea anotimpurilor, evenimente istorice, religioase etc. de importanta nationala);
    - Elaborarea/ confectionarea/ achizitionarea de material didactic, mijloace de invatamant si auxiliare didactice, avand in vedere functiile pe care acestea trebuie sa le îndeplineasca;
    - Comunicarea permanenta cu celelalte cadre didactice pentru a identifica cele mai potrivite metode in vederea eficientizarii demersului didactic;
    - Colaborarea cu celelalte cadre didactice pentru asigurarea continuitatii gradinita-scoala;
    - Informarea, periodic, a familiei copilului cu privire la progresul acestuia, comportamentul social etc;
    - Elaborarea proiectelor didactice pentru activitatile desfasurate cu copii;

    - Participarea la cursuri de formare ca asistent educator Montessori si in viitor la cursuri de formare ca educator Montessori (in functie de performanta in postul de asistent de educator Montessori).
    - Participarea la conferinte si seminarii
    - Masa calda
    - Program de lucru flexibil
    -Gradinita privata - zona Stefan cel Mare

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Iasi, Timisoara, Job national

    Vezi job-uri similare (32)