Web Content Editor Home & Deco

Angajator: VIVRE DECO
Domeniu:
  • Altele
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2017

    We are an online retailer specialized in Home & Lifestyle, operating in 8 markets: Romania, Bulgaria, Hungary, Croatia, Poland, Slovakia, Slovenia and the Czech Republic, with a team of ca. 200 people: buyers, content producers, developers, marketers, operations and logistics. Our mission is to be the leading destination for home & lifestyle shopping and inspiration in CEE.

    Cerinte

    Esti pasionat de mediul online?
    Esti preocupat de amenajarea si infrumusetarea locuintei?
    Iti place sa scrii, esti atent la detalii si ai o gandire proactiva?
    Ai cunostinte minime de Photoshop pentru a edita imagini sau disponibilitate de a invata rapid?
    Te asteptam in echipa VIVRE si impreuna vom pune o pata de culoare in casele clientilor nostri din 8 cele tari in care suntem prezenti.

    Cerinte:
    Adobe Photoshop - nivel incepator-mediu (editare imagini pentru web) sau disponibilitatea de a invata;
    Microsoft Excel - nivel incepator-mediu;
    Limba engleza - nivel avansat;
    Abilitati de comunicare, atat in scris, cat si oral (limba romana);
    Atitudine deschisa si vesela;
    Spirit de responsabilitate si rezistenta pentru munca de volum;
    Familiarizare cu mediul online si produsele de home decor.

    Responsabilitati

    Avantaj:
    -1-2 ani experienta pe o pozitie relevanta in domeniul on-line;
    -Experienta sau studii privind tehnologia materialelor;
    -Experienta in fotografie de produs;
    -Studii in domeniul artelor plastice;
    -Avantaj o limbă străina suplimentară: bulgară / maghiară / croată / polonă / slovacă / slovenă / cehă.

    Alte informatii

    Beneficii oferite:
    -Pachet salarial motivant;
    -Abonament medical la unul dintre furnizorii de top de servicii medicale private din -Bucuresti;
    -Suport pentru formarea initiala in cadrul echipei;
    -Posibilitati de dezvoltare, cursuri de formare;
    -Contract de munca, perioada nedeterminata;
    -Program: 8 ore pe zi. De luni pana vineri, 9.00-18.00, incluzand pauza de masa;
    -Mediu de lucru tanar, multicultural, informal si agil;
    -Proces de recrutare transparent si orientat pe feedback, pentru a fi de folos candidatului in dezvoltarea profesionala.

    Localizare:
    Ne desfasuram activitatea in cladirea Green Gate din B-dul Tudor Vladimirescu Nr. 22, Sector 5.

    Adresa curenta: cladirea Green Gate din B-dul Tudor Vladimirescu Nr. 22, Sector 5.
    Transport in comun cu autobuzele 117 sau tramvaiul 32 pana la statia Chirigiu, din zona Unirii.

    Asteptam cu interes CV-ul tau!
    Daca vom considera ca ne potrivim, te vom invita la o discutie sa ne cunoastem si o sesiune de testare cunostinte si abilitati.