Consilier juridic - Asset

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KRUK Romania active.

Vezi toate job-urile Consilier juridic - Asset active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: KRUK Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.11.2017

    KRUK Romania este companie membră a Grupului KRUK, liderul pieței de management al creanțelor din zona Europei Centrale.  KRUK România a luat fiinţă la începutul anului 2007. Cele două linii principale de business sunt recuperarea creanțelor cesionate și colectarea creanțelor externalizate de partenerii de afaceri. Compania  este specializată în gestionarea completă a creanţelor și oferă servicii de recupere atât a creanţelor instituţiilor financiare, cât şi ale marilor clienţi corporativi. KRUK România gestionează portofolii de creanţe provenind de la bănci, companii de leasing, operatori de telefonie fixă şi mobilă, operatori de televiziune prin cablu, furnizori de platforme digitale, furnizori de utilităţi, precum şi de la companii producătoare de bunuri de larg consum.

    Cerinte

    • Studii superioare juridice finalizate – obligatoriu;
    • Experienta in executare silita minimum 2 ani;
    • Cunostinte de Microsoft Office – Excel la nivel avansat;
    • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu (reprezinta un avantaj);
    • Capacitatea de a elabora cele mai bune concluzii pe baza datelor;
    • Atentie la detalii si spirit de observatie;
    • Adaptabilitate si deschidere catre schimbare;
    • Persoana orientata catre obiectiv;
    • Abilitati de comunicare si lucru in echipa.

    Responsabilitati

    • Monitorizeaza rapoarte specifice privind obiectul urmaririi silite – bunuri mobile si imobile;
    • Efectueaza selectia cazurilor eligibile continuarii executarii silite mobiliare si imobiliare;
    • Analizeaza creantele si potentialele modalitati de a realiza recuperarea lor;
    • Monitorizeaza procedura executionala specifica valorificarii bunurilor mobile si imobile;
    • Mentine legatura cu partenerii externi in vederea identificarii/recuperarii/valorificarii bunurilor;
    • Colaboreaza cu Consilierii Juridici/Expertii Evaluatori/Expertii Cadastristi/alti parteneri in vederea valorificarii bunurilor urmaribile.

    3000 - 3600 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (43)