Laborant chimist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Rossini Sleeve Technologies active.

Vezi toate job-urile Laborant chimist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Rossini Sleeve Technologies
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 03.10.2018

    Rossini Sleeve Technologies produce sleeve-uri pentru imprimante industriale : Evergreeen Sleeve, Everstat Sleeve- asistenta electorostatica, Photoflex Sleeve – tiparire continua, Starcoat Sleeve, StarGlas Sleeve.
    Pe langa aceste produse folosite in flexografie, Rossini produce o gama larga de sleeve-uri din fibra de sticla si carbon cu acoperiri multiple, pentru orice aplicatie in rotogravura si ambalaje flexibileCateva din brevetele faimoase ale Rossini:

    • Air Carrier Sleeve System
    • Etichetele colorate introduse pentru a identifica Multi-layered printing sleeve
    • ESA White Sleeve
    • Leonardo Seamless Offset Sleeve
    • Photosleeve
    • Microprocesorul de identificare

    Cerinte

    • Educatie minimă: studii medii cu specializarea de laborant chimist/ absolvent studii superioare de specialitate profil chimie ( constituie avantaj certificat/diploma de absolvire curs laborant)
    • Experienţă de laborator de cel puţin 1 an în activităţi similare;
    • Operare PC: Excel, Word;
    • abilităţi de comunicare şi muncă în echipă; responsabilitate şi atenţie la detalii; capacitate de organizare şi de soluţionare a problemelor. Cunostinte de limba engleza si limba italiana la nivel mediu;

    Responsabilitati

    • Îşi însuşeşte deprinderile de întrebuinţare a aparaturilor, instalaţiilor şi substanţelor de laborator, precum şi normelor privind protecţia muncii şi normelor de prevenire şi stingere a incendiilor;
    • Prelevează probele şi efectuează analize chimice, cântăriri, titrări, efectuează determinări prin metode instrumentale;
    • Pregăteşte probele pentru analize chimice, pregăteşte soluţiile de lucru pentru analize volumetrice;
    Calculează şi verifică rezultatele, înregistrează şi interpretează rezultatele analizelor de laborator efectuate.

    Alte informatii

    • Salariu competitiv;
    • Tichete de masa pentru fiecare zi lucratoare in valoare de 15,18 lei;
    • Orele suplimentare sunt platite cu 200%;
    • al 13-lea salariu;
    • al 14-lea salariu;
    • prime ;
    • transport .

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (167)