Junior Accountant Receivable

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile qpas active.

Vezi toate job-urile Junior Accountant Receivable active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: qpas
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.11.2017

    Nothing is impossible. Every person has its place. Our role is to bring them together, with dedication and responsibility. Through expertise and concrete tools, we make sure that we. will find the right one for you. And we are doing so by personally knowing the candidates and the companies, evaluating them thoroughly and then searching what fits them best.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, companie multinationala, cautam o persoana dinamica si organizata care cu determinare si entuziasm sa ajute la indeplinirea obiectivelor echipei din care va face parte.

    •Studii superioare absolvite in Economie constituie un avantaj;
    •Experienta de min. 6 luni intr-un post similar;
    •Cunostintele elementare de contabilitate, legislatie finaciar–contabila;
    •Cunostinte de operare MS Office;
    •Capacitatea de a stabili prioritati;
    •Atentie la detalii;
    •Capacitatea de a avea reactii pozitive in situatii tensionate;
    •Orientare catre client, buna gestiune a timpului si a resurselor;
    •Capacitatea de a depasi obstacolele;

    Responsabilitati

    •Prelucreaza si analizeaza rapoartele generate pe proiecte (centre de profit), corecteaza erorile depistate in sistem;
    •Emite facturile fiscale conform proiectelor existente in programul de contabilitate utilizat;
    •Verifica corectitudinea transferului informatiilor referitoare la proiectele realizate in baza de date integrata Oracle;
    •Reconcilieaza informatiile din draft-ul de factura cu clientii externi si cu clientii interni;
    •Transmite draft-urile de factura prin e-mail catre clienti externi in vederea acceptarii facturii;
    •Arhiveaza (atat electroinic, cat si fizic) facturile finale si le transmite prin e-mail si posta catre clienti externi;
    •Verifica saptamanal daca toate draft-urile de factura au fost transformate in facturi fiscale;

    Alte informatii

    DOAR CANDIDATII ELIGIBILI VOR FI CONTACTATI.

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (117)