Consilier vanzari piese de schimb

Angajator: MIDOCAR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Inginerie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Candidatul ideal

    Studii medii sau superioare in domeniul auto;
    Experienta in vanzari piese auto de minim 2 ani ( experienta in concernul VW prezinta un avantaj):
    Cunostinte temeinice de operare pe computer;
    Initiativa;
    Abilitati de comunicare/ negociere;
    Atitudine/ Tinuta;
    Orientare catre atingerea obiectivelor;
    Organizare;
    Abilitati comerciale (persuasiune, tact);
    Spirit de echipa;
    Cunoasterea pietei auto;
    Abilitatea de a se adapta la schimbare si de a-si imbunatati performantele personale;
    Cunoasterea produselor comercializate;
    Permis categoria B.

    Responsabilitati

    Asigura aprovizioarea cu piese de schimb pentru vanzarea la tejghea si pentru atelier;
    Raspunde cererii clientilor pentru vanzarea directa a pieselor de schimb