Reprezentant comercial

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Reprezentant comercial active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Targoviste
  • Actualizat la: 08.11.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    • Foarte bune abilitati de comunicare si inter-relationare cu clientii/ furnizorii, abilitati de planificare si organizare a activitatilor, experienta in negociere, diplomatie, amabilitate;
    • Corectitudine, punctualitate, spirit de initiativa, flexibilitate, putere de decizie si asumarea responsabilitatii, capacitate de a gestiona mai multe activitati/ proiecte, capacitate de rezolvare rapida a problemelor;
    • Capacitate de a lucra individual si in echipa;
    • Disponibilitate la deplasari in tara/strainatate;
    • Rezistenta la efort si stres.

    Responsabilitati

    - Efectueaza activitati de vanzare:
    - Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
    - Intocmeste oferte de marfuri;
    - Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
    - Participa la intalnirile cu clientii, la negocieri, la intocmirea contractelor si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
    - Pregateste documentatia premergatoare întalnirilor;
    - Asigura informarea superiorului ierarhic dupa intalniri;
    - Intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
    - Asigura prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
    - Intocmeste, verifica si urmareste, dupa caz, documentele comerciale;
    - Asigura realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
    - Raspunde pentru calitatea activitatii desfasurate;
    - Asigura servicii post-vanzare: evalueaza satisfactia clientilor; evalueaza procesul de vanzare; elaboreaza raportul privind activitatea de vanzare;
    - Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
    - Raspunde pentru modul in care se elibereaza marfa (doar pe baza documentelor fiscale).

    • Participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
    • Participa alaturi de Directorul de Vanzari la intalniri si negocieri;
    • Raspunde de intocmirea documentelor comerciale;
    • Urmareste derularea si finalizarea contractelor/ comenzilor.

    Targoviste,

    Targoviste,