Responsabil Energetic - Vatra Dornei

Angajator: Coca-Cola HBC Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Suceava
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 18.10.2017

    Coca-Cola HBC Romania este o companie antreprenoriala, in care succesul se obtine prin pasiunea si responsabilitatea pe care fiecare dintre noi o investeste in munca sa.
    In fiecare zi punem o picatura de talent in tot ceea ce facem: in sticlele de Coca-Cola, in e-mailurile catre parteneri, in contractele de vanzare-cumparare, in platformele de comunicare, in planurile de viitor. Este ceea ce ne face speciali. Dinamici. Si lideri de piata. Este secretul succesului nostru.
    Aici vei gasi intotdeauna provocari si ocazii de a te autodepasi si foarte putine sanse sa te plictisesti. Fiindca un job la Coca-Cola HBC Romania inseamna totodata pasiune, oportunitati de afirmare si ambitia de a fi mereu printre cei mai buni.

    Compania Coca-Cola HBC Romania, membra a Grupului Coca-Cola Hellenic, este lider pe piata bauturilor non-alcoolice din Romania, asigurand imbutelierea, distributia, vanzarea si marketing-ul operational pentru produsele Coca-Cola.
    In Romania, Coca-Cola HBC Romania imbuteliaza o gama larga de produse Coca-Cola, de la bauturi racoritoare carbonatate (Coca-Cola, Fanta, Sprite, Schweppes), necarbonatate (Cappy Tempo), nectaruri (Cappy Nectar), pana la ceaiuri (Nestea), apa (Dorna, Dorna-Izvorul Alb, Poiana Negri), bauturi energizante (Burn) si cafea Ready to Drink (Illy). Produsele Coca-Cola sunt imbuteliate in fabrici pozitionate strategic in diferite regiuni ale tarii: Ploiesti, Timisoara si Vatra Dornei.
    Viziteaza-ne pe www.cchbcjobs.ro sau pe www.facebook.com/talents.onboard!

    Cerinte

    • Studii superioare in domeniul tehnic (electric, electromecanic, mecanic, instalatii tehnico-sanitare);
    • Experienta de minim 1,5 ani in instalatii, (PSI constituie un avantaj);
    • Experienta in reducerea consumurilor energetice;
    • Cunostinte despre Aparate de Masura si Control;
    • Engleza fluent;
    • Bun comunicator si negociator.

    Responsabilitati

    • Mentine relatia cu contractorii pe ariile: securitate, acces controlat, CCTV, furnizare de energie electrica, consultanta pe linie de PSI si raspunde de intretinerea echipamentelor si materialelor PSI;
    • Executa instruirile in domeniul PSI si situatii de urgenta (legislatie, proceduri si instructiuni de lucru, norme de securitate pentru personalul firmelor contractoare);
    • Realizeaza planurile de masuri privind reducerea consumului energetic si propune masuri care sa duca la cresterea eficientei energetice;
    • Monitorizeaza consumurile energetice si cheltuielile lunare cu energia electrica si termica;
    • Intocmeste estimarile lunare pentru energie electrica si GPL, coreleaza estimarile la energie electrica si gaz cu facturile corespunzatoare;
    • Raspunde de verificarile periodice ale sistemelor electrice (verificari trafo, sisteme de alimentare si distributie electrica, prize de impamantare);
    • Responsabil PLP, urmareste si remediaza conform palnului de inspectie: stingatoare, retele de sprinklere, hidranti interiori si exteriori, sisteme de detectie;
    • Asigura suport pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor de securitate la incendiu, autorizatii de construire, autorizatii demolare, intabulari constructii noi, dezmembrari teren, regularizari taxe, ISCIR si CNCIR necesare fabricii, conform cerintelor legale;
    • Emite, urmareste si verifica emiterea permiselor de lucru cu foc deschis pe teritoriul locatiei.