Reprezentant Magazin Cugir, Hunedoara, Hateg, Orastie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange Romania Communications active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Magazin Cugir, Hunedoara, Hateg, Orastie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Orange Romania Communications
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cugir
  • Hateg
  • Hunedoara
  • Actualizat la: 24.03.2018

    Orange Romania Communications este o companie parte a grupului Orange și o subsidiara Orange Romania din data de 30 septembrie 2021.
    Compania ofera atat asistenta, cat și servicii convergente de voce fix-mobil, internet in banda larga și televiziune pentru cei aproximativ 5 milioane de clienti ai sai. De asemenea, gestioneaza infrastructura de retea ce cuprinde pana la 90.000 de km de fibra optica și conecteaza in jur de 3 milioane de gospodarii.

    Cerinte

    - Studii medii; studiile in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj.
    - Experienţă de minim 1 an în domeniul vanzarilor corporate sau domeniul IT/telecom constituie un avantaj.

    Competente / Abilitati
    - Buna cunostere a tehnicilor de vânzare;
    - Orientare catre client;
    - Orientare catre rezultate;
    - Proactiv;
    - Bune abilităţi de ascultare;
    - Adaptabilitate;
    - Lucru individual şi în echipă;
    - Iniţiativă;
    - Bune abilităţi de comunicare;
    - Bune cunoştinţe de operare PC;
    - Tehnici de vanzare
    - Cunoştinţe de matematică de nivel mediu
    - Bune abilităţi de comunicare in engleză şi romnă
    - Bune aptitudini de operare PC şi de utilizare a software-ului de management al proiectului (MS Office, MS Project)
    - Orientare către vanzări şi soluţionarea problemelor
    - Independenţă şi capacitate de lucru n echipă
    - Orientare către rezultate
    - Spirit de iniţiativă
    - Disponibilitatea de a lucra peste program
    - Disponibilitatea de a călători
    - Permis de conducere categoria B (fara incidente)
    - Limbi straine: Limba engleza

    Responsabilitati

    Începe o carieră de succes!

    Dacă ai studii medii finalizate cu diploma de bac, îți place să vorbești direct cu clientii și ești pasionat de tehnologie, atunci ești perfect pentru job!

    Cum va arata o zi din viata ta la Germanos:

    • Vei veni in intampinarea clientilor pentru a identifica nevoile acestora
    • Vei face recomandari privind produsele si serviciile oferite de companie
    • Vei oferi clientilor informatii despre caracteristicile tehnice, metodele de instalare, garantie si alte detalii tehnice
    • Vei promova produsele şi serviciile companiei in scopul cresterii veniturilor, apeland la campaniile promotionale ale companiei;
    • In procesul de vanzare vei incasa bani si vei emite documentele necesare (factura, bon fiscal, certificat de garantie, contract etc.)
    • Vei tine gestiunea banilor incasati si vei inregistra in sistemul informatic toate operatiunile de vanzare ale magazinului, vei face rapoarte de vanzare si vei pregati documentele necesare pentru depunerea banilor la banca
    • Vei face receptia noilor produse si vei asigura depozitarea corespunzatoare a lor
    • Vei mentine standardele de curatenia a magazinului, de aranjare a produselor in raft, de tinuta personala si atitudine fata de clienti
    • Vei participa la traininguri periodice pentru noile produse si servicii ale companiei

    - Oportunitatea de a lucra, invata si dezvolta intr-un mediul profesionist si international.
    - Acces la o mare varietate de programe de training si beneficii;
    - Iti multumim pentru ca ai aplicat la acest job, doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu.

    Hunedoara,