Contabil Junior - fara experienta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior - fara experienta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.11.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare economice
    - Cunostinte de contabilitate primara;
    - Experienta minim 6 luni in domeniu, pe o pozitie similara reprezinta avantaj;
    - Cunostinte avansate de operare PC
    - Cunostinte avansate de MS Office (in special Excel / Power Point);
    - Persoana cu abilitati de organizare, responsabila in relatia cu portofoliul de clienti si furnizori;
    - Bune abilitati de comunicare (relationare) interpersonala, seriozitate, personalitate dinamica, abilitati de lucru in echipa;
    - Buna capacitate de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

    - Mentinerea evidentelor financiar-contabile si de gestiune: registru de casa, banca, deconturi cheltuieli, dispozitii de plata si incasare, fise clienti-furnizori, gestiune, registrele intrari-iesiri, fise obiecte de inventar si bonuri de consum, registre jurnal, etc.
    - Inregistrari contabile mijloace fixe, clienti, furnizori, obiecte inventar, banci, casa, salarii;
    - Arhivare documente;
    - Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile;
    - Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
    - Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare, etc.) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice si ridicarile de numerar in lei si valut;
    - Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari)
    - Deconturi: documentatie, dispozitii plata, urmarire solduri, verificare doc anexa;
    - Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
    - Intocmeste jurnale (vanzari , cumparari, registrul de casa, registrul de banca, stat salarii).

    Alte informatii

    -Perioada determinata 2-3 luni;
    -Locatie centrala- zona Dorobanti;

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (145)