Contabil

Angajator: NORIEL
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.10.2017

    Suntem retailerul specialist in jucarii in Romania, cu peste 48 de magazine in 27 de orase deschise in Bucuresti si provincie dar si cu o puternica platforma online pe www.noriel.ro .

    Misiunea noastra – sa avem cele mai frumoase jucarii care fac copiii fericiti, la cele mai bune preturi posibile pentru parinti!

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - Absolvent al unei facultati cu profil economic, de preferat contabilitate
    - Bune cunostinte de operare PC, MS Office.
    - Persoana bine organizata, dinamica, ordonata, amabila
    - Gandire logica, structurata
    - Capacitate de lucru in echipa, cu termene limita
    - Bune abilitati de comunicare si relationare
    - Experienta in contabilitate de minim 2 ani
    - Cunoasterea limbii engleze, inclusiv a limbajului de specialitate constituie un avantaj

    Responsabilitati

    - Opereaza extrase de cont banci in lei si valuta
    - Opereaza deconturi
    - Arhiveaza documente
    - Efectueaza activitatile specifice de contabilitate
    - Verifica operatiunile zilnice de casierie
    - Urmareste incasarea creantelor
    - Inregistreaza facturile de servicii, mijloace fixe, etc.
    - Mentine relatia cu bancile si institutiile statului.