Instructional Designer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ascendia S.A. active.

Vezi toate job-urile Instructional Designer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Ascendia S.A.
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.12.2017

    Ascendia este o companie cu 10 ani experienta in piata de eLearning, fiind unul dintre principalii furnizori de astfel de produse si servicii din Romania. Ascendia dezvolta platforme educaționale tip Learning Management System (LMS), cursuri eLearning pentru companii, manuale digitale și software educațional pentru copii. In 2016 compania s-a listat la Bursa de Valori Bucuresti.
    Consideram ca, inainte de toate, produsele si serviciile oferite de noi trebuie sa fie de cea mai buna calitate. Pentru a afla mai multe detalii, puteti vizita site-urile companiei: ascendia.ro, dacobots.com, eduteca.ro, elearning.ro.

    Cerinte

    Candidatul ideal are urmatorul profi:
    - Intelege tehnologia si modul cum aceasta poate fi folosita ca instrument educational
    - Are experienta ca Instructional Designer / Proiectant software educational / Trainer / Profesor (obligatoriu)
    - Cunoaste metodologiile de proiectare si instruire (obligatoriu)
    - Are abilitatea de a se adapta oricarui subiect de studiu intr-un timp scurt, intelegandu-l pana la punctul in care poate crea un curs pentru acesta
    - Intelege piata de eLearning
    - Intelege modul de functionare a platfomelor LMS
    - Are abilitati de comunicare si relationare interpersonala foarte bune (obligatoriu)
    - Cunoaste suita Microssoft Office (in special Word, Power Point si Excel) (obligatoriu)
    - Este orientat spre gasirea solutiilor la problemele aparute, nu spre delegarea lor
    - Cunoaste unele programe de creatie eContent (Captivate, Articulate, Camtasia, etc)
    - este fluent in limba Engleza - atat scris cat si vorbit (la nivel mediu cel putin)

    Responsabilitati

    Instructional Designer-ul trebuie, pe baza unor materiale existente (curriculum, carti, materiale de training etc), sa extraga informatia ce se doreste a fi transmisa cursantului, sa o organizeze intr-un proiect de lectie online si sa creeze specificatiile pentru varii materiale multimededia ce urmeza a fi dezvolate de graficieni si programatori.

    Responsabilitati si indatoriri principale:
    - Analizeaza suportul teoretic si creeaza scenarii pentru lectiile in format digital
    - Pe baza scenariilor dezvolta specificatii de productie, scenarii extinse cu specificatii pentru dezvoltarea aplicatiilor digitale
    - Aplica solutii inovatoare de gandire si de creatie care sa reflecte nevoile si specificatiile clientului
    - Colaboreaza cu graficienii si programatorii si ofera clarificari atunci cand este necesar
    - Capabil sa realizaze intrebari pentru varii baterii de teste
    - Capabil sa realizeze articole legate de proiectarea didactica
    - Se asigura ca toate materialele de instruire produse sunt in concordanta cu nevoile identificate, sunt usor de inteles si de folosit de catre utilizatori
    - Efectueaza o cercetare pe o varietate mare de subiecte si solutii software existente, pentru a asigura un produs inovator si conform cu cerintele pietei
    - Studiaza uneltele de dezvoltare software automatizate pentru ca la nevoie sa stie sa le foloseasca

    Alte informatii

    Ce îți putem oferi noi:
    - management înțelegător, pe măsura seriozității demonstrate și a îndeplinirii sarcinilor
    - mediu de lucru prietenos
    - metrou aproape -> avem sediul langa Primaria Sectorului 2 (Obor)
    - satisfacția că munca ta are un impact real în educație, chiar la nivel național
    - avem și salariu bun, dar sperăm că și restul sunt importante pentru tine

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (20)