Programator Java

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ascendia S.A. active.

Vezi toate job-urile Programator Java active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Ascendia S.A.
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.06.2018

    Ascendia este o companie cu 10 ani experienta in piata de eLearning, fiind unul dintre principalii furnizori de astfel de produse si servicii din Romania. Ascendia dezvolta platforme educaționale tip Learning Management System (LMS), cursuri eLearning pentru companii, manuale digitale și software educațional pentru copii. In 2016 compania s-a listat la Bursa de Valori Bucuresti.
    Consideram ca, inainte de toate, produsele si serviciile oferite de noi trebuie sa fie de cea mai buna calitate. Pentru a afla mai multe detalii, puteti vizita site-urile companiei: ascendia.ro, dacobots.com, eduteca.ro, elearning.ro.

    Cerinte

    Ne interesează în principal oameni versatili, cu cunoștințe bogate in domeniu. În cele ce urmează va prezentăm o listă de tehnologii căutate - primele 3 fiind cele mai importante:
    1. JavaSE 7 sau 8
    2. Spring MVC
    3. Hibernate
    4. MySql [si eventual alte tipuri de baze de date]
    5. jUnit
    6. Apache Maven
    7. Apache Tiles
    8. JSP/HTML
    9. JavaScript + jQuery
    10. CSS & LESS

    Experiența cu varii alte programe/frameworkuri este binevenită.

    Constituie avantaje oricare din următoarele:
    1. cunoașterea standardului eLearning SCORM
    2. cunoașterea metodologiei SCRUM
    3. experiență cu Git/SVN
    4. ai lucrat cu JIRA, Trello, Asana sau ceva similar
    5. premii la concursuri de matematică / programare pe perioada liceului/facultății

    Responsabilitati

    Jobul presupune capacitatea de a analiza cerintele de business, a arhitectura propriul cod si a face dezvoltarile necesare folosind Java 7, Maven, Spring MVC și JSTL in principal. Cei selectati vor lucra si pe partea de back-end a platformei, insa in principal partea de front-end va fi cel mai mult dezvoltata/customizata.

    Alte informatii

    Ce îți putem oferi noi:
    - management înțelegător, pe măsura seriozității demonstrate și a îndeplinirii sarcinilor
    - mediu de lucru prietenos
    - metrou aproape -> avem sediul langa Primaria Sectorului 2 (Obor)
    - satisfacția că munca ta are un impact real în educație, chiar la nivel național
    - avem și salariu bun, dar sperăm că și restul sunt importante pentru tine

    Hybrid

    Remote

    Remote

    Vezi job-uri similare (146)