Sales Support - English

Angajator: APT Resources & Services SRL
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    APT RESOURCES & SERVICES SRL

    Cu o prezență de peste 20 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este cel mai mare jucător independent din industrie, o concentrare de forțe repartizate armonios pe diferite specializări în aria capitalului uman, a comunicării și a serviciilor SaaS. Cifra de afaceri de peste 24 de milioane euro în 2015 și o medie de 2000 de persoane (majoritatea cu studii superioare), angajate în servicii BPO și misiuni de muncă temporară, au menținut grupul de firme APT în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

    Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe IT&C, BPO, finanțe-bănci, inginerie, retail, medical & pharma. Am dezvoltat instrumente multidisciplinare de lucru și avem soluții de recrutare rapide și inovatoare, susținute și prin platforma online aptjob.ro. Începând cu 2015, grupul și-a extins operațiunile și în alte două regiuni emergente în piața de HR: Cluj și Brașov, unde funcționează noile sucursale APT.

    Cerinte

    For our client a well-known leader in personal systems and printing, we are looking for a Sales Support with English language.

    Requirements:
    - First level university degree or equivalent experience;
    - Good command of English language – minimum B2 level;
    - Typically 2-3 years of related experience (e.g. customer service, general support roles);
    - Advanced communication skills with ability to convey medium impact messages clearly (verbal, written and presentation) to internal and external peers and management;
    - Good command of PC and Microsoft Office pack.

    Responsabilitati

    Responsibilities:
    - Offer support to account managers and country managers;
    - Work closely with Sales and Bucharest country teams to ensure turn-around SLA / response deadline is met;
    - Assist new comers as per request in completing their mandatory training/tasks;
    - May assist in delivering trainings and/or presentations on general business matters or tools;
    - Manage sales compensation activities on behalf of the sales force to minimize wherever possible the admin touch required by Sales People in ensuring that they are fully compensated based on their sales quota;
    - Manage sales admin tasks on behalf of Sales Representatives;
    - Analyze sales data and compiles information for reports (e.g. pipeline forecasting, sales compensation, shipment and margin, deal consumption); identifies trends and makes observations;
    - Actively search for new solutions to improve the day-to-day activity and optimize the processes.

    Job Code: 280817ALB