Contabil - zona Cluj

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 17.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Absolvent studii superioare (de preferat) – specializare finante /contabilitate
    Experienta relevanta de minim 1 an in contabilitate
    Bun utilizator al pachetului MS Office
    Cunostinte de utilizare soft Charisma - constituie un avantaj
    Spirit analitic, riguros, cu atentie ridicata la detalii
    Persoana foarte organizata, capabila de a se adapta unui ritm de lucru sustinut, sub presiunea unor termene limita
    Fire comunicativa.
    Disponibilitate pentru deplasari.

    Responsabilitati

    Incadrarea corecta a documentelor in categorii de venituri si cheltuieli precum si a centrelor de cost.
    Inregistrarea documentelor primare in sistemul informatic: Charisma.
    Urmareste si se asigura de corectitudinea documentelor (facturi, avize).
    Receptionarea documentelor si a corespondentei.
    Intocmire evidenta primara pana la nivel de balanta.
    Intocmire raportari catre conducerea societatii.
    Urmareste activitatea financiar contabila din zona de farmacii, depozite alocata: registru casa, jurnal vanzari, decont TVA, inventariere, relatia cu banca si instituiile statului, certificate fiscale, etc.
    Urmareste si se asigura de plata facturilor scadente.