Network Administrator

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Radio-Televiziune
  • Telecomunicatii
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.10.2017

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    - Studii superioare in curs sau finalizate (Automatica, Telecomunicatii, Electronica);
    - Cunostinte temeinice de administrare retele Windows;
    - Cunostinte bune de networking (cursuri Cisco reprezinta un avantaj);
    - Instalare, configurare si mentenanta servere Windows;
    - Cunostinte despre DHCP, DNS, Microsoft Exchange;
    - Cunostinte Limba Engleza - nivel mediu-avansat;
    - Disponibilitate pentru program in ture.

    Responsabilitati

    - Asigura buna functionare a sistemelor: desktop-uri, laptop-uri, imprimante, servere;
    - Investigheaza si rezolva problemele ridicate de useri / utilizatori legate de componente hardware sau software;
    - Instaleaza echipamente hardware sau software in concordanta cu procedurile in vigoare si le testeaza functionalitatile.