Specialist Marketing DTP

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.10.2017

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    - Cunostinte solide in prelucrarea imaginilor ( Photoshop, Illustrator, Corel Draw, etc.)
    - Experienta in domeniul graficii si design-ulu, precum si in realizarea/ pregatirea de machete grafice pentru tipografie (cunostinte culori, materiale, tipuri de imprimari) - minim 1 ani;
    - Capacitate de organizare a unui volum mare de proiecte, respectarea termenelor limita
    - Cunoasterea tendintelor in domeniul graficii (fonturi, culoare, layout, etc);
    - Cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii materialelor de creatie intr-un format pentru tipar sau productie publicitara;
    - Cunoasterea parametrilor tehnici pentru diverse tipuri de tipar;
    - Dinamism, initiativa, creativitate;

    Responsabilitati

    - Creatie publicitara (bannere, mesh-uri, printuri autocolante, etc.)
    - Creare logotip-uri si/ sau alte elemente de identitate vizuala
    - Prelucrare/ajustare imagini pentru design promotional
    - Optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar ( efectuarea corectiilor si a eventualelor modificari)
    - Prelucrarea layout-uri si modificarea machetelor publicitare dupa reguli prestabilite