Administrator Portofoliu Proprietati - perioada determinata

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Imobiliare - Real Estate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.10.2017

    Ti-am pregatit cariere in care tot ceea ce faci tu se vede. Nu doar la birou, ci in toata tara.
    Pentru ca suntem o banca ce sustine oamenii cu incredere si proiectele pentru viitorul Romaniei.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania si include operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

    BCR este banca nr.1 în România după valoarea activelor (peste 15 mld EUR), banca nr.1 după numărul de clienţi şi banca nr.1 pe segmentele de economisire şi creditare. BCR este cel mai valoros brand financiar din România, după gradul de încredere al clienţilor şi după numărul celor pentru care BCR este principala instituţie cu care fac banking. Si tot BCR este numarul 1 in preferintele tinerilor care viseaza la o cariera in banking.

    Cerinte

    Profilul candidatului:

    Studii superioare de lunga durata tehnice / economice
    Vechime minima in activitate: 3 ani experienta in imobiliare
    Limba engleza – avansat
    Cunostinte IT: MS Word, MS Excel, PowerPoint

    Responsabilitati

    Ce vei face:

    Dezvolti portofoliul existent al contractelor de inchiriere prin gasirea de chiriasi noi pentru spatiile vacante din imobilele detinute de BCR
    Administrezi portofoliul existent al contractelor de inchiriere
    Negociezi cu intermediarii imobiliari/chiriasii/ alti furnizori
    Colectezi debitele chiriasilor restanti conform procedurii specifice
    Asiguri date corecte pentru rapoarte, pregatesti si prezinti rapoartele solicitate; asiguri viziunea de ansamblu asupra portofoliului de sedii alocat
    Notifici chiriasii/proprietarii; rezolvi conflictele
    Introduci in aplicatii specifice toate datele referitoare la portofoliul imobiliar
    Asiguri conformitatea din punct de vedere al legislatiei locale specifice cu privire la obligatiile imobiliare
    Verifici facturile catre chiriasi
    Gestionezi in mod eficient procesul de predare/primire a proprietati imobiliare
    Dezvolti si actualizezi baza de date si creezi instrumente de lucru necesare