Consultant Servicii Clienti in Iasi / Bacau

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nexus Electronics active.

Vezi toate job-urile Consultant Servicii Clienti in Iasi / Bacau active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Nexus Electronics
Domeniu:
  • IT Software
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bacau
  • Iasi
  • Actualizat la: 07.04.2018

    Nexus Electronics SRL este companie romaneasca, cu expertiza in dezvoltarea de sisteme informatice pentru reducerea costurilor operationale. Fondata in 2006, firma are in momentul de fata in portofoliu sistemul de Management si Monitorizare prin GPS a flotelor de vehicule - Nexus GPS Tracking, aplicatia Android pentru monitorizarea telefoanelor mobile - Nexus Locator si Zimplu CRM - aplicatia pentru managementul relatiilor cu clientii. Succesul nostru se datoreaza profesionalismului, seriozitatii si flexibilitatii cu care echipa Nexus trateaza orice solicitare din partea Clientilor.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - implicat in dezvoltarea sa in cadrul companiei, curios si cu initiativa
    - deschis catre idei updatate, aflandu-ne intr-un domeniu in plina dezvoltare
    - atitudine ambitioasa, energica si cu o atitudine pozitiva si creativa, capabil sa gestioneze situatiile neprevazute
    - cu o puternica dorinta de dezvoltare, atat pe plan profesional dar si personal
    - cu bune abilitati de negociere si persuasiune prin discutii libere si adaptate fiecarui tipar de colaborator sau potential client
    - cu un limbaj profesional in comunicarea cu potentialii clienti
    - punctualitatea si seriozitatea vor fi calitatile sale obligatorii
    - cunostinte de limba engleza nivel peste mediu, atat scris, cat si vorbit

    Responsabilitati

    Ce vei face la noi ?
    - Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
    - Vei cauta solutii pentru reducerea si optimizarea costurilor
    - Dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizor autohtoni si straini alaturi de echipa Nexus
    - Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual
    - Vei gestiona procesul de comunicare prin email si telefon cu potentiali Clienti
    - Vei anticipa și vei identifica oportunitatile de vanzari, a potențialului de piata
    - Vei interactiona cu solutiile de optimizare a costurilor operationale propuse de Nexus Electronics
    - Vei gestiona si vei actualiza contul tau Zimplu CRM
    - Actualizarea bazei de date cu clientii si introducerea corecta a informatiilor in aplicatia CRM
    - Vei crea si vei gestiona propriul portofoliu de Clienti
    - Vei participa activ la intaniri business cu potentiali Clienti, atat in Bucuresti, cat si in judetele apropiate
    - Vei gestiona procesul de negociere si incheiere al contractelor
    - Mentinerea unei legaturi de suport si calitate cu clientii va fi un alt aspect important in misiunea ta la Nexus

    Nexus Electronics este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata de monitorizare prin GPS pentru vehicule si pe piata de servicii informatice de reducere a costurilor operationale. Suntem o companie tanara, in continua dezvoltare, in care talentul si inovatia sunt cele mai pretuite resurse. Cautam oameni valorosi, care sa gandeasca la fel ca noi.

    Iasi, Piatra Neamt, Suceava,

    Aplica fara CV
    Bacau, Iasi, Suceava,

    Iasi,

    Vezi job-uri similare (33)