Mailroom Administrator - rol temporar 1 an

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 19.10.2017

    Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd’s, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell și St Stefanus.

    Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

    Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www.ursusbreweriescariere.ro.

    Cerinte

    • Studii universitare in domeniul financiar bancar
    • Cunostinte de operare PC - nivel mediu: excel, word, SAP, alte sisteme informatice utilizate de companie
    • Minimum 1 an experienta in domeniu
    • Abilitati de comunicare bune
    • Capacitate de intelegere a schimbarilor intervenite in sistemul de evidenta a documentelor arhivate
    • Capacitate organizatorica
    • Analitic, ordonat, responsabil, proactive
    • Domiciliu stabil in Cluj

    Responsabilitati

    • Organizeaza si desfasoara activitatea de primire, verificare, sortare, scanare, indexare, transmitere catre furnizorul de servicii si arhivare fizica a facturilor si a altor documente contabile relevante
    • Desfasoara activitatea de returnare a facturilor neconforme
    • Gestioneaza documentele arhivate conform legislatiei
    • Clasifica documentele companiei conform legii
    • Verificarea preliminara a completitudinii din punctul de vedere al cerintelor legislative, statutare si ale companiei pentru toate documente contabile primite si inregistrarea lor in registrul de intrari/iesiri
    • Trimite in timp util documentele financiare pentru a fi inregistrate in contabilitate
    • Proceaza platile manuale
    • Participa la inventarierea stocurilor