Responsabil comercial (back-office/inside sales)

Vezi toate job-urile FOX EXPERT - SOLUTII RESURSE UMANE active.

Vezi toate job-urile Responsabil comercial (back-office/inside sales) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: FOX EXPERT - SOLUTII RESURSE UMANE
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 18.10.2017

    FOXexpert ofera solutii resurse umane complete si customizate: recrutare, consultanta, salarizare, administrare personal, evaluare si dezvoltare organizationala.
    Investim energie, pasiune si experienta pentru a oferi cel mai bun rezultat partenerilor nostri.
    Solutiile noastre.Rezultatele voastre!
    Mai multe despre noi: www.solutiiresurseumane.ro

    Cerinte

    Absolvent/a studii superioare
    Limba engleza - fluent
    Cunostinte SAP, reprezinta un avantaj
    Experienta minima in domeniul ofertarii, comercial/pe o pozitie similara
    Domiciliul in zona Militari/Drumul Taberei/adiacent reprezinta un avantaj, sediul companiei pentru una dintre pozitii fiind la intrarea pe autostrada Bucuresti-Pitesti, iar cealalta in zona Piata Victoriei

    Responsabilitati

    Suport constant pentru echipa de vanzari
    Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor
    Identifica nevoile clientilor, preia telefonic comenzile din partea acestora
    Intocmeste oferte catre clienti
    Intocmeste cereri de oferta si comenzi de aprovizionare catre furnizori/Departamentul de Achizitii
    Urmareste ofertele si comenzile in derulare
    Colaboreaza cu serviciul financiar-contabil pentru confirmarea evidentei incasarilor de la clientii din portofoliu
    Raportari

    Alte informatii

    Clientii nostri sunt companii multinationale.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (414)