Ofiter operatiuni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TBI Group active.

Vezi toate job-urile Ofiter operatiuni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: TBI Group
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.10.2017

    TBI Bank Romania, TBI Leasing si TBI Credit furnizeaza acces la solutii financiare inovatoare, digitale, integrate, creditarea fiind baza activitatii noaste comerciale. Facem parte din grupul 4finance Holding – cel mai mare grup european de credite de consum accesibile online si pe dispozitive mobile si ne dorim sa cream o comunitate de experti talentati si foarte experimentati, gata sa isi ofere serviciile clientilor din toata Europa.

    Cautam persoane care sa ne provoace prin pasiunea, ingeniozitatea si ideile lor si daca doriti sa va alaturati echipei noastre, ne anuntam entuziasmati in a va cunoaste.

    Cerinte

    •Studii superioare;
    •Minim 3 ani experienta in domeniul bancar;
    •Cunostinte in domeniul legislatiei institutiilor financiare nebancare si a normelor si regulamentelor Bancii Nationale a Romanei referitoare la institutiile financiare nebancare;
    •Limba engleza nivel mediu;
    •Cunostiinte operare PC, Microsoft Office, Internet, Word, Excel
    •Atitudine flexibila, orientata catre client
    •Capacitate de invatare rapida si responsabilitate
    •Studii medii si/sau studii superioare finalizate/in curs.
    •Experienta minima intr-un call center reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    •Asigura controlul preventiv in faza de intocmire a documentatiei contractuale si a contractelor accesorii pentru facilitatile cash si non cash
    •Intocmeste si verifica documentatia contractuala (contracte de credit,contracte de garantie, acte aditionale la contractele de credit si contractele de garantie) in conformitate cu termenii si conditiile aprobarii.
    •Verifica daca asupra garantiilor mobiliare / imobiliare propuse, exista alte inscrieri efectuare de la alti creditori la Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare sau Cartea Funciara;
    •Verifica incheierea, achitarea si cesionarea in favoarea bancii a politelor de asigurare aferente bunurilor ce constituie garantia creditelor;
    •Verifica documentele justificative pentru utilizarea/tragerea creditului, potrivit destinatiei aprobate;
    •Seteaza parametrii creditului in aplicatia informatica (suma, maturitate, rata dobanzii aplicabila,comisioane, periodicitate de incasare a comisioanelor, scadentele de rambursare)
    •Urmareste incasarea veniturilor Bancii provenind din comisioanele aferente contractelor de credit si actelor aditionale ulterioare, care se incaseaza la termenele stipulate in actele juridice cu clientii
    •Administreaza derularea creditului pe toata durata de creditare in conformitate cu prevederile contractului de credit si solicitarile clientilor.

    Alte informatii

    Oferim

    Dezvoltarea carierei intr-o organizatie moderna si dinamica
    Mediu de lucru placut cu oameni tineri, creativi si dinamici
    Pachet salarial competitiv
    Birouri modern si locatie foarte buna in zona centrala.

    In cazul in care sunteti interesati de aceasta pozitie, va rugam sa va trimiteti aplicatia la adresa: careers@tbicredit.ro
    Va multumim si va dorim mult succes in cariera!

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (12)