Ofiter colectare creante

Angajator: TBI Bank
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.10.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    •Studii superioare (diploma licenta) de preferat economice sau juridice,
    •Experienta in sectorul financiar-bancar,
    •Experienta in colectarea creantelor, analiza, antifrauda minim 1 an,
    •Rezistenta la stres
    •Simt analitic si initiativa
    •Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
    •Orientare catre client,
    •Cunostinte avansate in operare P.C. - MSOffice (excel, word, internet)

    Responsabilitati

    •Contactarea telefonica a clientilor cu intarzieri fata de termenele de plata stabilite in contract,
    •Sesizarea / Investigarea suspiciunilor de frauda identificate in activitatea zilnica,
    •Colaboreaza cu toate departamentele companiei in scopul atingerii obiectivului individual, precum si a solutionarii spetelor intalnite in activitatea de colectare,
    •Utilizarea tuturor istrumentelor de colectare ( telefon, SMS, email, deplasari ) in vederea realizarii targhetului.

    Alte informatii

    Oferim

    Dezvoltarea carierei intr-o organizatie dinamica si moderna;
    Mediu de lucru placut, deschis, bazat pe munca de echipa;
    Remuneratie competitiva;
    Birouri moderne si locatie excelenta in zona centrala.

    In cazul in care sunteti interesati de aceasta pozitie, va rugam sa va trimiteti aplicatia la adresa: careers@tbicredit.ro
    Va multumim si va dorim mult succes in cariera!