Specialist Resurse Umane

Angajator: Human Touch Consulting Group
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.10.2017

    Human Touch Consulting Group (HTCG) reprezinta departamentul de resurse umane al platformei de business 145.Inc, grup de antreprenori reprezentand industrii diferite, insa ghidati de o viziune comuna, un scop comun si care impreuna s-au angajat sa scrie aceeasi poveste de succes. In doar cateva cuvinte, platforma 145.Inc reprezinta un loc in care oamenii si ideile cresc accelerat prin folosirea optima a competentelor, dezvoltarea continua si expunerea la proiecte diverse care sa valorifice cel mai bine potentialul si punctele forte ale fiecarui partener sau membru al echipei.

    HTCG reprezinta o solutie pentru orice partener care isi doreste sprijin in ceea ce priveste capitalul uman al organizatiei sale. Prin intermediul echipei sau al partenerilor putem acoperi variate solicitari in domeniul resurselor umane, echipa de recrutare a HTCG fiind formata din specialisti in domeniul resurselor umane, care de-a lungul timpului au recrutat personal pentru clienti din cele mai diverse domenii.

    Cerinte

    - Studii superioare de profil in curs sau finalizate (preferabil psihologie, sociologie, ASE);
    - Experienta relevanta de minim 1-2 ani;
    - Excelente abilitati de organizare, planificare si comunicare;
    - Creativitate, flexibilitate si originalitate;
    - Atentie la detalii si perseverenta in atingerea obiectivelor;
    - Cunostinte operare PC (MS Office, Internet, Outlook);
    - Limba engleza (nivel mediu-avansat);

    Responsabilitati

    - Gestioneaza intregul proces de recrutare si selectie al candidatilor si ofera consultanta managerilor referitor la acest proces;
    - Oferteaza candidatii si urmareste integrarea acestora in organizatie;
    - Propune, dezvolta si organizeaza programe de training si teambuilding conform obiectivelor companiei;
    - Realizeaza sisteme echitabile de remunerare si recompensare a angajatilor si se asigura de implementarea si corectitudinea procedurii de evaluare a performantelor;
    - Participa la elaborarea si implementarea structurii organizatorice a firmei, a regulamentului de organizare si functionare si a regulamentului de ordine interioara;
    - Explica politicile privind resursele umane, procedurile și standardele companiei, atat noilor angajati, cât și angajaților existenți si monitorizeaza procesele de aplicare a politicilor de resurse umane, supervizand respectarea regulilor de disciplina si etica in companie;
    - Se asigura ca dosarele de personal ale noilor angajati sunt intotdeauna complete si gata la timp;
    - Abordeaza orice probleme referitoare la mediul si relatiile de munca si asista angajatii in rezolvarea acestora;

    Alte informatii

    - Job dinamic cu posibilitati de dezvoltare;
    - Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara;
    - Diversitate de proiecte, activitati;
    - Posibilitatea de a-ti pune in practica propriile idei.