Programator Java

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DocProcess active.

Vezi toate job-urile Programator Java active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DocProcess
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.10.2017

    De peste 10 ani realizam si integram solutii informatice performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri.
    Punem la dispozitia clientilor nostri platforma DocXchange in cloud pentru schimbul electronic de documente, integram aplicatii si solutii cu sisteme ERP, lucram permanent pentru a imbunatati experienta utilizatorilor si asiguram disponibilitatea si securitatea datelor.

    Cerinte

    Ce aduci echipei:
    - Realizarea de aplicatii Java și J2EE (experienta de minim 2 ani)
    - Bune cunostinte de programare OO și Design Patterns
    - Cunostinte cu privire la tehnologiile web în Java
    - Experienta cu un framework de tip ORM
    - Cunostinte cu privire la lucrul cu baze de date (MySql, PostgreSQL sau SQL Server).
    - Utilizarea de sisteme de operare Linux
    - Întelege o metodologie SDLC
    - Cunostinte in utilizarea a cel putin o metodologie de dezvoltare software agile
    - Utilizarea de aplicatii si tehnologii ca Intellij IDEA, Jira, Confluence, Bitbuckett, Jenkins, Maven

    Vor fi apreciate dar nu obligatorii:
    - experienta de lucru pe un proiect de tip ESB si / sau
    - experienta în lucrul cu Angular JS, Spring, Servicii Web REST

    Responsabilitati

    Te implici activ in:
    - analiza tehnica a proiectului,
    - definirea specificatiilor tehnice si functionale ale proiectului,
    - dezvoltarea proiectului,
    - faza de instalare în productie,

    si in dezvoltarea de:
    - aplicatii J2EE (Angular JS, Spring, Hibernate, WebServices) ,
    - module de backend (ESB, XML, XSLT, JMS).

    Documentezi codul dezvoltat.
    Testezi unitar componentele dezvoltare.

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    Pachet salarial motivant.
    Plan de evolutie personala cuprinzand training si suport pentru certificari
    Echipa tanara, dinamica si profesionista / lucru in echipa
    Proiecte interesante

    Procesul de recutare si selectie include interviuri si teste de specialitate.

    Vor invitati la interviu doar candidatii considerati potriviti pentru pozitiile vacante.

    Mult succes tuturor!