Field Recruiter

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Field Recruiter active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 13.03.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare
    - Experienta 1 – 3 ani in recrutare pentru pozitii operationale
    - Carnet de conducere categoria B
    - Disponibilitate pentru activitate de teren
    - Abilitatea de a pastra confidentialitatea informatiilor gestionate
    - Capacitate de analiza si orientare spre rezultate
    - Abilitati de comunicare, planificare si organizare a activitatiilor
    - Abilitatea de a indentifica si solutiona probleme in timp util
    - Atitudine proactiva si implicare
    - Limba engleza scris si vorbit – nivel mediu
    - Cunostinte de operare PC (Microsoft Office)

    Responsabilitati

    - Pregateste si publica anunturile pe site-urile de recrutare
    - Organizeaza si participa la campaniile de mediatizare a companiei si a pozitiilor deschise in locatiile unde avem ferme (jud. Arad si Timis)
    - Sustine interviurile si se ocupa de programarea la analize a persoanelor selectate
    - Mentine baza de date cu candidatii intervievati
    - Realizeaza rapoarte specifice de recrutare
    - Colaboreaza periodic cu managerii de departamente si identifica in mod proactiv viitoarele nevoi de angajare
    - Ofera suport in procesul de recrutare pentru pozitiile administrative

    Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara, BUCURESTI, Job national