Contabil

Angajator: TRK Professional
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.11.2017

    We are a consultative partner for our clients and candidates, delivering customized solutions for both sides. Our company offers support in recruiting white collars for local and cross-border projects. Recruiting experts of TRK Professional understand the specific needs of our clients and are building strong relationships to candidates from various professions and fields.

    Cerinte

    - studii superioare economice finalizate
    - experienta 2 -3 ani in departamentul contabilitate
    - cunoștințe de operare ale unor sisteme informatice de contabilitate (de tip ERP) reprezintă un avantaj
    - cunostinte Excel avansat
    - gandire analitică şi atenţie la detalii
    - persoanǎ ordonatǎ, meticuloasǎ, capabilǎ sǎ-şi organizeze eficient propriile activitǎţi

    Responsabilitati

    - Efectuarea tuturor inregistrarilor contabile primare, curente ale activitatii companiei.
    - Indosarierea cronologica si arhivarea documentelor primare, a contractelor, a confirmarilor de sold, a corespondentei si a altor documente financiar-contabile.
    - Efectuarea componentelor de sold lunare pentru conturile contabile din balanta lunara.
    - Efectuarea periodica a confirmarilor de sold cu partenerii (client, furnizori, banci).
    - Participarea la efectuarea inventarului anual.
    - Responsabil cu introducerea corecta a documentelor primare in sistemul software contabil;
    - Responsabil cu indosarierea cronologica a tuturor documentelor si actelor financiar-contabile;
    - Responsabil cu respectarea procedurilor financiar-contabile interne;
    - Responsabil asupra componentei clare si corecte a conturilor contabile la sfarsit de luna;
    - Cooperarea alaturi de contabilul senior asupra corectitudinii informatiei prezentate in situatiile financiare;
    - Responsabil pentru intocmirea raportarilor interne solicitate de contabilul senior;

    - posibilitatea de a lucra într-o companie serioasǎ, de prestigiu
    - beneficii salariale atractive