Inginer/Tehnician Electro-Mecanic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Crosswork active.

Vezi toate job-urile Inginer/Tehnician Electro-Mecanic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Crosswork
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 30.01.2018

    Crosswork este o companie de recrutare la nivel national, cu birouri in Bucuresti si Iasi, ce ofera atat servicii de recrutare cat si de munca temporara si administrare de personal.

    Cerinte

    Cautam pentru clientul nostru, companie multinationala, din domeniul productiei, Tehnician/ Inginer Mentenanta.

    Cerinte:
    • Experienta de lucru intr-un post similar
    • Absolvent studii medii/superioare in domeniul tehnic (electronica, mecanica/ electromecanica)
    • Cunostinte de operare mașini CNC

    Responsabilitati

    Execută lucrări de reparaţie la mașini electrice;
    • Verifică şi realizează ungerea rulmenţilor, lagărelor;
    • Controlează regimul de funcţionare a maşinilor electrice, vibraţii, regim tehnic;
    • Montează şi demontează, înlocuieşte motoare electrice defecte;
    • Intreţine şi repară sisteme de ventilaţie care au ventilatorul cuplat direct pe axul motorului pentru diverse instalaţii;
    • Execută dispozitive pentru fixarea aparatelor electrice pe maşini şi utilaje;
    • Intreţine şi repară sistemele de ventilaţie ale echipamentelor electrice;
    • Verifică ventilaţia maşinilor electrice;
    • Verifică starea cuplajelor şi le înlocuieşte pe cele uzate;
    • Execută diverse lucrări de natură mecanică pentru echipamentele electrice (repară dulapuri electrice, doze, cutii de legătură, sisteme de blocare, reţele de împământare);
    • Propune masuri de modernizare a utilajelor si instalatiilor;
    • Raspunde solicitarilor de pe liniile de productie privind reparatii, reglaje, etc, aparute la masini, in functie de prioritatile inginerilor de productie;
    • Avizeaza documentele necesare pentru buna desfasurare a activitatii; intocmeste rapoartele necesare

    Aplica fara CV
    Iasi,

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Iasi, Zalau,

    Aplica fara CV
    Iasi, Pascani,