Medic Generalist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Medic Generalist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Actualizat la: 12.11.2017

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    • Studii superioare de medicina generala/familie.
    • Competenta urgente prespitalicesti.
    • 3 ani de experienta de lucru ca si medic.
    • Cel putin 1 an experienta practica ca si medic specialist in medicina generala/medicina de familie cu autorizaţie de liberă practică valabilă.
    • Cunostinte medii de limba engleza (scris si vorbit).
    • Buna cunoastere si abilitati de lucru cu aplicatiile Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook).
    • Buna cunoastere a proceselor si metodologiilor referitoare la medicina de intreprindere.
    • Flexibilitate in modul de gandire si actiune.
    • Flexibilitate si abilitate de a actiona sub tensiune.
    • Creativitate si abilitate de a lucra cu resurse limitate.
    • Abilitati de a judeca corect si a lua decizii independent.
    • Disponibilitate de a lucra in schimburi si de deplasare in teren.
    • Poseda permis de conducere auto.

    Responsabilitati

    • Administreaza sarcini complexe fara indrumare si monitorizare pentru activitatea zilnica, respectand principiile si regulile in vigoare.
    • Gestioneaza independent toate procesele si fluxurile de documente cerute de lege sau de procedurile interne aplicabile in Petromed.
    • Aplica independent cunostintele din aria sa de expertiza in accord cu cerintele de business si ofera indrumare pentru colegii cu mai putina experienta pentru rezolvarea problemelor / solutionare cazuri.
    • Supravegheaza aplicarea corecta a procedurilor Petromed si a legislatiei in vigoare.
    • Ramane permanent la curent cu legislatia referitoare la medicina muncii, pune in aplicare modificarile care au impact in activitatea proprie, implementeaza solutii de schimbare pentru respectarea permanenta a reglementarilor legale.
    • Comunica verbal si in scris cu superiorul si identifica erorile/incidentele referitoare la activitatea lui/ei.
    • Respecta si mentine integritatea si confidentialitatea tuturor datelor si informatiilor in timpul operatiunilor zilnice.
    • Acordă asistenţă medicală pacienţilor.
    • Asigură rezolvarea problemelor medicale survenite în perioada de lucru.
    • Completeaza actele medico-legale ale cabinetului medical: fişele medicale ale salariaţilor, statistica medicală, analiza morbidităţii cu incapacitate temporară de muncă, actele necesare în caz de accident de muncă etc.
    • Asigură implementarea programelor de prevenire medicale în Petrom.
    • Pastreaza confidentialitatea actului medical.

    BUCURESTI, Buzau, Mioveni,

    BUCURESTI, Buzau,